Využít každý kout vašeho bytu. O to se snažíte, pokud vás jeho rozměry omezují a vy stále hledáte další a další volný úložný prostor. Nejefektivnějším a pravděpodobně také jediným řešením jsou vestavěné skříně.
1. Dokonale využije jakékoliv jinak nevyužitelné místo
Hlavní výhoda vestavěných skříní je jasná. Umístíte ji úplně kamkoliv, zacpete s ní každý větší kout a najednou ho proměníte v prakticky využité místo. Skříně na míru totiž nepatří pouze do šatny, ložnice a dětského pokoje, ale skvěle se hodí také do úzké chodby, pod schody či do předsíně.
2. Sami si rozvrhněte její vnitřní uspořádání
Stejně tak jako místo, které v dané místnosti šetří, je důležité její využití zevnitř. Když už si vestavěnou skříň do ložnice pořídíte, promyslete si, co všechno v ní plánujete skladovat. Jak máte nejraději uložené své oblečení? Skládáte mikiny a kalhoty, nebo je věšíte na ramínka? Chcete mít ve skříni i místo na vysavač či žehlicí prkno? Jedině s takovým plánem se vyhnete spoustě nevyužitých polic. Naopak sami si naplánujete přesné množství šuplíků, poliček, věšáků a větších volných prostor pro objemnější věci. Každý kout skříně tak bude mít své využití.
3. V detailech je síla
Vrcholem praktičnosti je přemýšlení nad detaily. Jak skladujete své spodní prádlo? Nebo pásky? Na ně a například na kravaty si pořiďte vhodné věšáky. Spodní prádlo lze zase uložit do praktických drátěných košíků, skrze které bude prádlo dobře vidět. Na uskladnění sezónních věcí zase dobře fungují vakuové pytle, které uložíte třeba do vrchní části skříně. Do vestavěné skříně si můžete nechat namontovat i držák na žehlicí prkno či malý botník.
4. Optické zvětšení prostoru
Když už bojujeme s malým prostorem, je potřeba využít každou vychytávku, která s tím pomůže. Tou nejjednodušší jsou posuvné dveře. Ty na rozdíl od klasických křídlových nepotřebují žádný prostor navíc, do blízkosti skříně tak můžete umístit i jiná nábytek. U posuvných dveří dbejte na kvalitu kolejnic, pokud nejsou z kvalitního materiálu, jako například eloxovaný hliník, často se porouchávají.
K optickému zvětšení prostoru přispějí také zrcadla. Pokud si dveře či jejich část z vnější strany necháte zasklít, získáte pocit, že najednou obýváte větší místnost.
5. Jak na vestavěné skříni ušetřit
Pořídit si vestavěnou skříň je samozřejmě nákladnější než si do obchodního řetězce zajet pro nějakou sériově vyráběnou. Proto možná hledáte každý detail, na kterém ušetřit. Rozhodně se to nevyplatí na materiálu, ať už například zmiňovaných kolejnic u posuvných dveří, nebo skříně samotné. Nekvalitní materiály výrazně snižují životnost, a protože se jedná o vestavěnou skříň, i její oprava bude dražší.
Ušetřit lze na tom, že si skříň necháte namontovat bez zadní stěny. Nebo bez dna. Ani jedno nutně nepotřebujete, nijak není poznat, že to skříni chybí, a zeď za skříní, případně podlaha pod ní mohou lépe dýchat. Předejdete tak případné plísni.
Na nabídku vestavěných skříní se podívejtet na webu levne-skrine.cz. Po zadání rozměrů a dalších vašich preferencí se zde sami můžete připravit i nezávaznou nabídku.