Dětský pokojíček je v mnoha ohledech specifický. Zatímco dospělí spí v ložnicích, pracují v pracovnách a relaxují v obývacích pokojích, dětem ke všem těmto činnostem musí posloužit jedna místnost. Na to myslete již při samotném jeho zařizování, výběru nábytku, barev, materiálů a doplňků.
Dětský pokojíček by měl být zdravý, harmonický a bezpečný. Vzdušný s převahou jemných tlumených barev a přírodních materiálů. Je-li vaše dítě alergikem, vyvarujte se přemíry textilií, popřípadě se zaměřte na ty antialergické. Dítěti se však v první řadě v pokojíčku musí líbit. Jinak v něm nebude chtít pobývat.
Zaměřeno na barvy
Je známo, že děti milují barvy. Na pozoru však buďte před těmi nejpestřejšími, které jsou vhodné snad jen pro batolata. Většina odrostlejších dětí upřednostňuje tlumené barvy pastelové. Stejně tak už dávno neplatí, že v pokojíčku pro holčičky musí převládat růžová a v pokojíčku pro chlapce modrá. Hitem současné doby jsou spíše béžová, pudrová, slonová kost a světle šedá.
Vybíráme nábytek
Nemalou pozornost si zaslouží i nábytek do dětského pokoje. Ten spolu s doplňky vdechne dětskému pokojíčku život. Při jeho výběru se zaměřte na kvalitní ideálně přírodní materiály. Obecně nejkvalitnější dětský nábytek je z masivu. Nadčasový, estetický, zdraví prospěšný a s dlouhou životností.
Odpočinková, pracovní a relaxační
Protože dětský pokojíček je jakousi místností pro všechno, doporučujeme ji rozdělit do několika zón. Odpočinkovou s kvalitní postelí a matrací, pracovní s dětským stolkem se židličkou a relaxační třeba v podobě koutku na hraní.
Nábytek vybírejte s dítětem
Konkrétní nábytek doporučujeme vybírat společně s dítětem. Vyvarujete se tak možná neočekávaných negativních reakcí. I děti zkrátka mají názor, tak ho nechte projevit. A uplatnit v praxi. Zapojit své dítko samozřejmě můžete i do celého procesu zařizování. Bude mít pak pocit, že se na zrodu svého pokojíčku aktivně podílelo, což zvýší jeho sebevědomí.