Udržet hladinu vlhkosti v interiéru pod kritickým bodem není vůbec jednoduché. Hodnota vlhkosti vzduchu by se měla pohybovat maximálně do velikosti 70%. Pokud má vzduch v interiéru vlhkosti více, vlhkost se začíná dostávat do zdiva i do nábytku. Pro udržení vlhkosti v odpovídajících hodnotách je důležité správně větrat. Větrat domácnost pouze okny je složité a mnohdy také málo efektivní. Naštěstí pro usnadnění větrání jsou zde také solární ventilace.
Solární ventilace rozdělené do částí
Pro snadnější a zároveň detailnější pochopení solárních ventilací a jejich chodu je vhodné nejprve tyto výrobky rozdělit do jednotlivých částí. Solární ventilace jsou moderním výrobkem, který má propracovanou technologii větrání ve všech částech. Základ tvoří solární panely. Ty jsou rozděleny do dvou částí. První část slouží k ohřevu vzduchu a druhá k výrobě elektrické energie. Další část tvoří flexibilní hadice a celý systém je zakončen ventilátorem.
Jak jednotlivé části slouží
Solární panely se instalují na fasád domu nebo na jeho střechu. Vždy podle toho, jakou místnost chcete s jejich pomocí větrat. Vzduch, který bude přes panely procházet se automaticky bude ohřívat díky solární energii. Bude se tak zvyšovat jeho teplota a snižovat vlhkost. Vzduch bude dále putovat z panelu flexibilní hadicí ve zdi až k ventilátoru, který už je součástí interiéru. Ventilátorem bude pak hnán do místnosti. Provoz ventilátoru, stejně jako celého systému solárních ventilací je zdarma. Jeho chod totiž zajišťuje část panelu, která má za úkol vyrábět elektřinu. Ta je určena právě pro bezplatný provoz solárních ventilací. Specialistou na solární ventilace na našem trhu je společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. Ta nabízí hned 2 typy panelů. Prvním typem jsou panely SolFresh a druhým panely SolHeat, které dokáží danou místnost také temperovat.
Kompletní informace najdete na www.solarniventilace.cz.