Starosti s tepelnými ztrátami v zimním období při větrání a také s vysokou cenou energií a systémů, které domácnost ohřívají a vytápění patří k těm největším, které od podzimu až do jara trápí většinu majitelů rodinných domů. Naštěstí tyto problémy pomáhá velmi účinně řešit společnost Pavlů Complex s.r.o. se svými produkty – solárními ventilacemi. Ty se dokáží postarat nejen o efektivní větrání v zimě, ale také o zvýšení teploty v místnostech. Provoz je na principu solární energie, takže zcela zdarma a bez provozních nákladů.
Pokud vás v zimě trápí nejvíce tepelné úniky při větrání interiéru, mohou vám tento problém vyřešit solární panely SolFresh. Tyto panely se instalují na fasádu domu nebo na střechu a s interiérem se propojí flexibilní hadicí. Větrání a přívod čerstvého vzduchu pak probíhá následovně. Do panelů je nasáván čerstvý vzduch z exteriéru, který je v zimě samozřejmě chladný. V panelu se ale nejprve ohřeje pomocí solární energie a teprve poté je vháněn ventilátorem do flexibilní hadice do interiéru. Dovnitř se tak nedostává chladný vzduch, ale ohřátý a teploty v interiéru se při větrání nesnižuje.
Solární panely SolHeat mají stejné funkce, jako SolFresh, ale ještě jednu navíc. Tou je možnost nasávání vzduchu nejen zvenčí, ale přímo z místnosti. Vzduch se ještě více ohřeje a do místnosti se vrací teplejší, než byl. Tím automaticky dochází ke zvyšování teploty v místnosti zcela zdarma a bez námahy.
Jak na instalaci?
Instalace a montáž solárních panelů má na jejich funkčnost značný vliv. Na jejich účinnost má velký vliv i jejich umístění. Solární ventilace potřebují ke svému chodu samozřejmě sluneční svit. Proto je důležité, aby na dané místo dopadalo sluneční záření co možná největší část dne. Nutné je i myslet na to, ve kterých částech dne budete chtít panely nejvíce využívat. Největšího výkonu dosahují solární ventilace, když je dopad slunečních paprsků na panely kolmo, nikoliv napřímo.
Detailní informace o solárních ventilacích a jejich správném umístění najdete na www.solarniventilace.cz.