Zejména starší stavby rodinných domů se potýkají s problémem nedostatečné tepelné izolace a tepelných ztrát. Izolační hodnoty těchto staveb totiž nejsou na tak vysoké úrovni, jak by bylo zapotřebí, což je znát na účtech za vytápění které jsou rok od roku vyšší. Tepelné ztráty interiéru jsou hlavní příčinou vysokých výdajů. Jedná se o jev, kdy teplý vzduch uniká z vytápěné místnosti téměř bez užitku a je nutné jej nahradit novým teplem. Ideální podmínky pro provedení tepelných izolací domů jsou v létě, ale některé druhy je možné realizovat i v průběhu podzimu a na začátku zimy.
Minerální foukaná izolace na půdách je možná realizovat i nyní
Jednou z technologií domů, které se dají provádět i v zimním mrazivém období, je zateplení stropů a půd pomocí foukané minerální izolace. Na tento způsob zateplení je na našem trhu specializovanou společností firma Foukané Izolace s.r.o., která provádí zateplení moderními izolačními materiály s doslova průlomovou technologií aplikace materiálu. Izolační materiál se nachází v nákladním automobilu, který bude zaparkován před domem. Z automobilu se na půdu rodinného domu natáhne jen hadice, kterou pomocí hydrauliky putuje izolační materiál. O jeho aplikaci na půdě se stará jediný pracovník. Průměrná půda je tímto způsobem zateplena za 3 hodiny, bez zbytečného nepořádku a bez ruchu.
Je toto zateplení dostatečně efektivní?
A jak je to vlastně s efektivitou zateplení půd pomocí foukané minerální izolace? Foukaná minerální izolace vytvoří na ploše půd rovnoměrnou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Teplo tedy nemá kudy unikat. Materiál je odolný proti škůdcům, je nesléhavý i odolný proti vlhkosti a jeho izolační schopnosti se časem nemění. Zateplená půda snižuje výrazným způsobem intenzitu vytápění, protože teplý vzduch má nižší hmotnost a stoupá vzhůru. Když bude vytvořena bariéra z izolace, teplý vzduch zůstane v místnosti mnohem déle. A jakých úspor můžete dosáhnout? Oproti stávajícím nákladům na vytápění může být výše úspor při zateplení stropů foukanou minerální izolací až 30%, což může znamenat až několik tisíc korun ročně.
Detailní informace o technologii získáte na www.foukaneizolace.cz.