Topná sezóna netrvá jen pár dní, kdy klesne teplota pod bod mazu, ale je i půl roku dlouhá. Přízemní mrazíky, lezavé počasí a déšť či sníh nás často zaskočí už v září a ještě v březnu marně čekáme na jaro.
Nemusíme tolik topit díky mírné zimě a jen pár dnům, kdy byly opravdu mrazy, ale úplně přestat s vytápěním svého domu nemůžeme. Každý den je však znát v naší peněžence a strašák v podobě celkových nákladů za topnou sezónu je přítomný v každém domě. Pro ušetření nákladů je správně izolovaný dům. To znamená nejen okna a dveře, případně zateplenou fasádu nebo další z tradičních řešení, ale také omezení úniku tepla. Právě tepelné ztráty jsou největší položkou v celkovém rozpočtu, protože musíme o to víc topit, abychom v domě udrželi příjemnou teplotu a nemuseli se balit i doma do svetrů a pletených ponožek. Při izolaci domu ale často zapomínáme, že nejvíce tepla uniká stropem. Řešením je foukaná minerální izolace, která zabrání teplu, aby unikalo z domu pryč a zároveň dokáže snížit náklady na vytápění až o třetinu.
Pro izolování stropů není nutné bourat půl domu a žít na staveništi. Díky moderním technologiím je aplikace foukané minerální izolace hotová za pár hodin a bez nepořádku nebo nutných stavebních úprav. Na určené místo se izolační materiál fouká hadicí, která je spojena se zásobníkem materiálu. Ten je umístěn na nákladním autě zaparkovaném před domem spolu s nářadím a dalším potřebným materiálem. Hadice se na půdu nebo na určená místa nad stropy dostane pomocí otvorů a po ukončení prací si pracovníci hadici sbalí zpět na nákladní auto a foukaná izolace začíná okamžitě fungovat. Zamezí úniku tepla skrz stropy a udrží ho v domě, čímž pomůže ke snížení celkových nákladů za topnou sezónu až o třetinu. V létě naopak funguje jako ochrana před přehříváním především podkrovních místností, kde se za horkých dnů kumuluje teplo a místnosti jsou téměř neobyvatelné. Izolace tak pomáhá v létě udržet chlad a v zimě naopak teplo.