Vlhkost v domácnosti je problémem v mnoha stavbách. Zejména se jedná o starší domy, ale vyloučena není ani u novostaveb. Způsobena je většinou vysokou koncentrací vlhkosti a ta se samozřejmě projevuje vlhnutím zdiva a vznikem plísní. Regulovat vlhkost se dá tím, že je do místnosti přiváděno dostatečné množství venkovního vzduchu. Tam je koncentrace vlhkosti zpravidla mnohem nižší a vlhkost se tedy reguluje.
Ale jak větrat v zimě nebo když je venku sychravo?
Při boji s vlhkostí je tedy nejúčinnějším řešením větrat, větrat a zase větrat. Pokud ovšem v zimě větráte okny, znamená to pro vás platit, platit a zase platit. Otevřenými okny totiž uniká ohřátý vzduch a dovnitř proniká chladný. Vy ho musíte znovu ohřát pomocí topení a když ho ohřejete, tak je nutné opět větrání. A takhle to jde pořád dokola. Na jaře pak zjistíte, že jste se vlhkosti možná zbavili, ale spolu s ní jste se zbavili také velkého množstvífinancí za vytápění. chladný vzduch je totiž třeba neustále ohřívat, což se na ceně topení významně projeví. Řešením mohou být solární ventilace.
Solární panely SolHeat nabízí účinný způsob větrání
Pokud chcete, aby při větrání nedocházelo k tepelným ztrátám ani v zimě, vhodným řešením jsou solární panely SolHeat od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. Solární panely SolHeat totiž dokáží zajistit účinné větrání bez nutnosti otevřených oken a nedochází tedy k žádným tepelným ztrátám. Stačí na fasádu domu instalovat panely Solheat a 2 průchody stěnou. Prvním průchodem budou solární panely nasávat vlhký vzduch z místnosti. Ten bude následně putovat solárním panelem a sluneční energie ho ohřeje a zbaví vlhkosti. Druhým průchodem bude vzduch do místnosti opět vháněn ventilátorem. Nyní však bez vlhkosti a ohřátý. Ohřev vzduchu, nasávání i ventilátor pracují výhradně na solární energii a provoz je tedy zdarma. Přívod vzduchu může být kombinován i z exteriéru. I tento vzduch je nejdříve ohříván v solárních panelech a teprve poté pouštěn do interiéru.
Kompletní informace najdete na www.solarniventilace.cz.